Kategoriler
Aşk ilişkileri Uncategorized

Mutlu kadınların 8 sırrını açıklıyoruz!

Mutlu kadın, yüksek enerjisiyle hem kendisine hem çevresindekilere neşe saçar. Hayatında elbette problemler vardır ama mutlu kadınların sırları sayesinde, bunların üstesinden gelirler. Peki, kadınlar mutlu olmak için ne yapıyor?

Eğer siz de mutlu kadın olmak istiyorsanız, yanınızdayız! “Yüksek Topuklar” editörleri olarak, sizi mutlu edecek öneriler sunuyoruz.

1 . Mutlu kadın olmak istiyor!

Mutluluk, kendiliğinden olmuyor. Öncelikle istemek sonrasında ise mutlaka çaba göstermek, farkındalık kazanmak gerekiyor. Etrafımızdaki o mutlu kadınlar, kendilerine annelik yaparak mutluluk seviyesini artırıyor. Peki, bu ne anlama geliyor?

Üzüldüğünde, kırıldığında, yorulduğunda kendini bir çocuk gibi görüp hayalinde karşısına alıyor. Bilinçli bir anne olarak onunla konuşuyor, yardımcı olmaya çalışıyor.

Çıkarmamız gereken mutluluk dersi: Mutlu olmak için önce kendimize yardım eli uzatmalıyız. Başkalarından beklediğimiz ilgi, şefkat ve sevgiyi kendimize vermeliyiz.

2. İnanılmaz ama gerçek: Su içiyor!

Mutlu kadınların sırlarından birinin su içmek olduğunu söylediğimizde, bunu tuhaf bulabilirsiniz. Haklısınız. Ama önce bir denemeye ve buna göre karar vermeye ne dersiniz? Çevremizdeki mutlu kadınlar, her gün düzenli olarak su içiyor. Çünkü, su içmenin faydalarını biliyor.

•Enerji seviyesini yükseltiyor.
•Odaklanma gücünü artırıyor.
•İştah dengesini sağlıyor.
•Cildi ve saçları güzelleştiriyor.
•Dinginlik ve huzur veriyor.

Çıkarmamız gereken ders: Bu basit ama etkili kuralı hemen bugün itibariyle uygulayalım. Her gün on iki bardak suyumuzu içelim. Bir haftanın sonunda bile müthiş bir değişim fark edeceksiniz.

3. Mutlu kadınlar yürüyüş yapıyor!

Dikkat ettiniz mi, spor yapan kadınlar daha mutlu! Özellikle, yürüyüş yaparken vücudumuzda serotonin, dopamin, endorfin gibi mutluluk hormonları salgılanıyor. Bu sayede kendimizi daha enerjik, keyifli hissediyoruz.

Çıkarmamız gereken ders: Eğer, mutlu kadınlardan biri olmak istiyorsak, her gün 30 dakika yürüyüş yapalım. Mümkünse, bu yürüyüşü tek başımıza gerçekleştirelim.

4. Kadınlar mutluluk için dua ediyor!

Mutlu kadınların bir başka sırrı ise, dua etmek! En üstün güç ile bağlantıda olmak, yaşam enerjisini artırıyor. Sabah uyandığında veya gece uyumadan önce Allah’ın sevgisiyle buluşanlar daha mutlu oluyor.

Çıkarmamız gereken ders: Gün içinde kendinize üç dakika ayırın. Sabah ve akşam, hayalleriniz için dua edin. Allah’ın koruyucu ve yüceltici sevgisini hissedin.

5. Önceliği kendine vermeyi biliyor!

Biliyoruz, hayatımızdaki her şey bizden bir şeyler bekliyor. Hatta, çoğu zaman onlar istemeden yapıyoruz. Sonunda ise alma-verme dengesi bozuluyor, kendimizi tükenmiş hissediyoruz. Oysaki, gerçek mutluluk için ilk sırada yer almamız çok önemli. İnanın bize, mutlu kadınlar kendine öncelik veriyor.

Çıkarmamız gereken ders: Biri bizden bir şey talep ettiğinde hemen “Evet” veya “Hayır” demeden önce düşünelim. Bu benim için faydalı mı, zararlı mı diye soralım ve cevaba göre hareket edelim.

6. Kişisel gelişimi için çaba gösteriyor!

Kişisel gelişim hakkında farklı görüşler var ama sonuçlardan anlıyoruz ki mutlu kadınlar, bunun için çaba gösteriyor. Kendi değerini fark etmek, hayatına düzen getirmek, neşeli olmak için kişisel gelişim kitapları okuyor, videolar izliyor, seminerlere katılıyor.

Çıkarmamız gereken ders: Sadece bir tane hayatınız olduğunu hatırlayın. Kendinizi geliştirmek ve iyilik yapmak için “Yüksek Topuklar” kadın sitemizdeki kişisel gelişim ve psikoloji makalelerini okuyun.

7. O kadınlar hayattan mola almayı biliyor!

Bazen bir fincan Türk kahvesi içmek, bazen pencere kenarında oturup dışarı izlemek, bazen birkaç sayfa kitap okumak… Bunların hepsi, hayattan mola almak anlamına geliyor. Mutlu kadınlar da bunun önemini çok iyi biliyor.

Çıkarmamız gereken ders: İş veya ev hayatı, çocuklar, ebevynler ne kadar yoğun ve talepkar olsa da kendimize mola verme hakkı tanıyalım.

8. Bugün mutlu olmak için ne yapabilirim?

Sizi en mutlu cevap, gerçekten de kalbinizde saklıdır. Onun sesini duymak için kendinize sorun ve söylediğini tereddüt etmeden yapın. İllham vermesi için birkaç örnek cevabı paylaşmak isteriz:

•Bir fincan sütlü kahve içmek
•Giymediğim kıyafetleri ayırıp bağışlamak
•Borçlarımı ödemek için para tasarrufu yapmak
•Sıkıntılarımı eşim, dostum, sevgilimle paylaşmak
•Evde limonata yapmayı öğrenip ikram etmek
•Günlük yazarak duygu durum kontrolünü öğrenmek

İlk bakışta bizim aklımıza gelen öneriler bu şekilde. Ama mutluluğun cevabı herkes için farklı olabilir. Ve şunu unutmayın: Siz mutlu olursanız, etrafınızı da mutlu edersiniz. Hem kendiniz hem sevdikleriniz için bunu yapın: Sizde mutlu kadınlardan biri olun!

Melek tarotu