Kategoriler
Aşk ilişkileri Uncategorized

İlişkimde mutlu değilim, ne yapmalıyım?

Bir aşk ilişkisine nokta koyabilmek bazen çok zordur, üstelik zarar verdiği bilindiği halde… “Aşk Yetmediğinde” adlı yeni kitabında verdiği bilgilerle, mutsuz bir ilişkiye saplanıp kalanlara ve bundan kurtulmak isteyenlere rehberlik yapan Dr. Halpern, insanları böyle bir ilişkide tutan şeyin ne olduğuna dair bilmeceyi çözüyor; çözüm yollarını gösteriyor.

“Kötü bir ilişkiyi sürdürmeye devam etmek sağlığınıza zarar verebilir” diyen Dr. Halpern, aynı zamanda böyle bir ilişkinin insanın kendisine olan saygısını ve öz güvenini zedelediğini; hayatını kabusa çevirdiğini anlatıyor. Bu tarz ilişkileri yaşayanların yalnız olmadığını hatırlatan Dr. Halpern, son derece akıllı ve tecrübeli pek çok insanın, onlara zarar verdiğini bildikleri halde, ilişkilerini bitirmekte zorlandıklarını söylüyor. Ve diyor ki;

“İlişkinize ya da evliliğinize nokta koyup koyamama konusunda kararsız kaldığınızda… Bazı şeyleri akışına bırakmanız gerektiğinin farkında olduğunuzda ve bunu yapamadığınızda… Neden gidemediğinizi kendinize sorup durduğunuzda… Umutlarınızın yeterince gerçekçi olmadığını düşündüğünüzde… Evli sevgilinizin eşini bırakıp bırakmayacağından şüphe ettiğinizde… O kişi olmadan yaşayamayacağınızı ya da bir daha asla kimseyi bulamayacağınızı düşündüğünüzde…” bu kitap size ihtiyacınız olan desteği verecek.

Yazar hakkında bilgi:

Howard M. Halpern doktorasını 1954’te Columbia Üniversitesi’nde klinik psikoloji üzerine yaptı. Pek çok kliniğin ve hastanenin yanı sıra, Columbia Üniversitesi, Finch College ve Metropolitan Institute for Psychoanalytic Studies’in bünyesinde yer almıştır. 1962 ile 1977 yılları arasında New York Student Consultation Center for Psychoterapy’nin yönetici yardımcılığını üstlendi. American Academy of Psychotherapists’in başkanlığını yapan Halpern, Voices: The Art and Science of Psychotherapy’nin yayın danışmanlığını yapıp sayısız makaleye ve birçok kitaba imza atmıştır. Cutting Loose: An Adult Guide to Coming to Terms with Your Parents (Bantam) bunlardan biridir. Son kitabı Finally Getting It Right’tır. Halpern aynı zamanda “On Your Own” adlı köşe yazılarını ulusal bir dergide yayınlamaktadır. Halpern, American Board of Professional Psychologists’in üyesidir.