Kategoriler
Aşk ilişkileri Uncategorized

İlişkinizin tehlikede olduğunu nasıl anlarsınız?

Her ilişki, başlangıçta mükemmel ilerler. Hatalar ve tartışmalar görmezden gelinir. Ancak bir süre sonra görmezden gelinen bazı konular büyümeye başlar ve ciddi sorunlar ortaya çıkartır. İşte bu zamanlarda ilişkinizin tehlikede olduğunu anlayamıyorsanız sizler için harika bir yazı hazırladık. “Yüksek Topuklar” olarak hazırladığımız özel haberimizi okuyarak ilişkinizin tehlikede olduğunu gösteren işaretleri öğrenin.

İnişli çıkışlı bir ilişkiniz varsa, ilişkinizle ilgili tehlikelerin farkına varamayabilirsiniz. Sorunlar giderek çözümsüz bir hal alır. İlişkinizin bu hale gelmemesi için sorunları önceden tespit etmek en doğrusudur. Peki, ilişkinizin tehlikede olduğunu nasıl anlarsınız? İşte bu sorunun cevapları…

Eleştiriler giderek artıyorsa…

Karşılıklı olarak, her yaptığınızı eleştiriyorsanız, ilişkinizde bir sıkıntı var demektir. Yediğinizi, içtiğinizi, giydiğinizi, konuştuklarınızı sürekli eleştirmek ilişkinizin tehlikede olduğuna işaret eder. Eleştirmek yerine yapıcı cümlelerle iletişim kurmaya ve fikrinizi belirtmeye çalışın.

Saygısız davranışlar varsa…

Agresif davranışlar, dalga geçme, hakaret etme ve dinlememeler başlıyorsa ilişkideki saygı giderek kayboluyor demektir. Devamında küçümseme ve sadakatsizlik gelir. Bu tarz uygunsuz tavırlar ilişkinizin tehlikede olduğunu gösterir ve ilişkinin bitmesinde büyük rol oynar.

Tartışmalar olumsuz cümlelerle başlıyorsa…

Partnerinizle tartışmaya başlarken hep olumsuz cümleler kuruyorsanız ilişkiniz tehlikede demektir. Çünkü, bu cümleler tartışmanın büyümesine ve çözümsüz bir hale gelmesine neden olur. Yapıcı olmaya ve sorununuzu çözmeye odaklanın. Aksi takdirde, ilişkiniz tehlikeye girer hatta sonlanabilir.

Birlikte geçirilen zamanlar azaldıysa…

İlişkinin başlarında, birlikte çok keyifli zamanlar geçirilir. Ancak ilerleyen zamanlarda bu birliktelik azalır. Çiftler ayrı takılmaya başlar. Birlikte geçirdiğiniz güzel zamanlar azalıyorsa ilişkinizin tehlikede olduğunu söyleyebiliriz.

Sürekli savunma halindeyseniz…

Güçlü bir iletişim kurmak için sürekli kendinizi savunmaktan vazgeçin. Bu tutum, ilişkinizi tehlikeye sokar. Sakin ve mantıklı bir şekilde düşüncelerinizi ifade ederseniz, partnerinizle daha etkili bir iletişim kurabilirsiniz.

İçinize kapanıyorsanız…

İlişkilerde yaşanan tartışmalar, bazen çiftlerin içlerine kapanmasına neden olur. Her iki taraf da sessizleşir. Bu da tartışmaya neden olan problemin çözülmesine engel olur ve ilişki tehlikeye girer. O yüzden, çift olarak iletişim kurmak ve problemi çözmeye çalışmak en doğrusudur.

Aşkınızın azaldığını hissediyorsanız…

Aşk ve sevgi bir ilişkinin olmazsa olmazlarındandır. Eğer partnerinizde aşık olduğunuz özellikleri artık onda bulamıyorsanız ilişkinizde sıkıntılar meydana gelir. Yaşanan tartışmalar hissedilen aşk sayesinde tatlıya bağlanır. Aşk biterse tartışmalar giderek artar ve ilişki çıkmaza girer.